Як обрати ковдру для алергіка?
Алергія – проблема XXI сторіччя, яка щороку лише посилюється, ускладнюється. На жаль, вилікуватися від алергії практично неможливо, з нею доведеться жити, добираючи спеціальне харчування, навколишні матеріали та предмети, домашніх тварин. Побутова алергія, один із найпоширеніших її варіантів, викликає різні алергічні реакції на домашній пил (пилового кліща) та навколишні матеріали, що мають тваринне походження – вовну, пух. У зв'язку з цим алергікам доводиться ретельніше ставитися до вибору домашнього текстилю, зокрема підбору ковдри. Спробуймо розібратися, що саме у ковдрі викликає алергію, як правильно її обрати.
Що спричиняє алергію? Яка вона гіпоалергенна ковдра?
Наповнювачі ковдр, які здатні викликати алергічні реакції, знаходяться у меншості, незважаючи на великий сучасний асортимент. Причиною алергії стає наповнювач тваринного походження – це пух, перо птахів та вовна вівці, рідше верблюда. Причиною алергенності вовни є ланолін – віск тваринного походження. Хоча він має лікувальні властивості, має протинабряковий, протизапальний ефект, все ж таки здатний викликати небажані алергічні реакції. У овечої шерсті ланоліну достатня кількість, тому вона небезпечна для алергіків, а ось у верблюжій віск зведено до мінімуму. З цієї причини постільні вироби з верблюжої вовни часто називають гіпоалергенними. Але все ж таки варто бути уважними.
Технічне виробництво та інновації, які постійно впроваджуються у виробництво домашнього текстилю, призвели до того, що з'являються нові види алергічних реакцій на нові матеріали. Виробники стверджують, що сучасні синтетичні наповнювачі – це гіпоалергенна ковдра, яка не спричиняє алергії. Наприклад, синтепонові, силіконові волокна. Частіше так і є, але все ж технічний прогрес і комплексне здешевлення продукції призводять іноді до небажаних реакцій на штучні наповнювачі.
Якщо ви бажаєте мати 100% гіпоалергенну ковдру, зверніть увагу на продукцію рослинного походження (бамбук, коноплі). Конопляна ковдра використовується сьогодні все частіше, адже має вагомі переваги:
- Це екологічно чиста продукція. При вирощуванні конопель уникають внесення пестицидів, гербіцидів, адже рослина не «цікава» для шкідників.
- Антибактеріальний, антиалергенний ефект. Конопляна ковдра літня чи зимова не є місцем життя пилового кліща, не викликає побутову алергію на пил.
- Відмінні терморегулюючі властивості. Такі вироби зігрівають узимку, але не перегрівають влітку. Залежно від щільності, можуть бути полегшеними, всесезонними, зимовими.
- Гігроскопічні властивості, повітропроникність. Коноплепон дихає! Він не створює плівку на тілі, а дозволяє дихати шкірі. Але головне – він здатний вбрати в 4 рази більше вологи, від своєї ваги, не мокріючи при цьому, а віддаючи вологу у зовнішнє середовище.
- Конопляні вироби маю лікувальний ефект, тонізують та освіжають, наповнюють енергетичні ресурси організму.
- Антистатичний ефект. Цей наповнювач не накопичує статичну електрику, яка негативно впливає на серцево-судинну систему.
- Міцні, зносостійкі. Раніше з конопель робили канати, мотузки, що говорить про надзвичайну міцність сировини. Ковдра з конопель прослужить не один рік.
Які ковдри вважаються антиалергенними? Ковдра з конопель, шовку, льону чи штучні наповнювачі?
Підбираючи постільні вироби для алергіків, фахівці рекомендують звернути увагу на такі наповнювачі:
- вироби зі штучного пуху;
- ковдру з конопель;
- дорогий шовковий виріб;
- екзотичний бамбук;
- практичну бавовну;
- натуральний та корисний льон.
Але технології не стоять на місці. Виробники розробили низку нових інноваційних наповнювачів, які за їх твердженням абсолютно безпечні алергікам. До них відносять молочне волокно, соєве, кропив'яне, кукурудзяне, з морських водоростей, ін. Звичайно, зустріти таку продукцію на полицях наших магазинів нелегко, набагато простіше побачити конопон, придбати продукцію з нього й радіти кожному дню, доброму самопочуттю.
- Сьогодні магазин ковдр та подушок «Чарівна ніч» розповість вам про те, як правильно доглядати і зберігати зимові аксесуари для сну, щоб протягом довгих років вони радували вас своїм охайним виглядом, дарували тепло в прохолодні ночі.
- Тому перш ніж купити ковдру двоспальну чи односпальну, уважно підійдіть до вивчення всіх нюансів вибору.