Як правильно зберігати ковдри до наступної зими
Зберігання речей у будинку – це відкрите питання, що хвилює кожну господиню. Особливо, якщо мова йде про габаритних речей. Якщо перед початком холодів ви вирішили купити зимову ковдру, то в середині весни у вас точно виникне питання, як його краще зберігати до наступного сезону. Сьогодні магазин ковдр та подушок «Чарівна ніч» розповість вам про те, як правильно доглядати і зберігати зимові аксесуари для сну, щоб протягом довгих років вони радували вас своїм охайним виглядом, дарували тепло в прохолодні ночі.
Як правильно зберігати ковдри з різними типами наповнювача
В наші дні кращі виробники ковдр в Україні пропонують вироби з наповнювачем:
- натуральним – пух, шерсть, волокно конопель, волокна льону;
- синтетичним;
- змішаним – шерстепон, коноплепон, льнопон, хлопкопон.
Найбільшою популярністю користуються натуральні і синтетичні наповнювачі. Хочете купити зимову ковдру з овечої вовни? Тоді вам варто бути готовим до того, що цей матеріал, як і більшість інших натуральних наповнювачів, має деякі особливості в догляді. Прати його самостійно не варто – краще віддати в хімчистку. Щоб прибрати з нього пил, його потрібно раз в місяць пропилососити. Але ви не пошкодуєте! Вовняні ковдри найкращі для холодних або сирих днів і ночей!
Вовняну ковдру в той час, коли ви не плануєте їм ховатися, вкладайте в чохол. Також рекомендується використовувати засоби від молі. Їх можна покласти прямо в чохол. Зберігати такі аксесуари для сну краще подалі від різних запахів, адже вони добре вбирають їх.
Ковдра з овечої вовни не слід складати у вакуумні пакети. Незважаючи на те, що вони дуже зручні у використанні та дозволяють істотно заощадити місце в шафі, для вовни вони не підходять.
Бавовняний наповнювач не терпить сусідства з вологою, оскільки його волокна швидко вбирають її, і в них можуть з'являтися цвілеві гриби. Тому перед тим, як скласти виріб для зберігання до зими, його потрібно гарненько просушити. Зберігати виріб рекомендується в герметичному пакеті.
Якщо вирішите купити ковдру зимовий євро, двоспальне або полуторна з пуховим наповнювачем, подбайте відразу про те, як будете зберігати його. Точно так само, як бавовна, пух швидко набирає пил і вбирає вологу, тому до наступної зими його потрібно тримати подалі від місць з підвищеною вологістю. Пухові вироби можна зберігати у вакуумному чохлі, перед використанням виробу, його потрібно збити, якщо пух натуральний і якісний, вам це легко вдасться. Пухові та пір'яні вироби рекомендуємо обернути в бавовняну тканину (можна навіть в просту простиральце). Періодично пухові вироби - подушки і ковдри потрібно поміщати в морозилку, для знищення пилових кліщів. У спекотний літній день рекомендується діставати пухову ковдру з шафи і розвішувати на свіжому повітрі. Це буде сприяти знищенню грибкових спор і цвілі, а також позбавлення від пилових кліщів. При цьому варто подбати про захист зовнішньої тканини від вицвітання (для цього поверх вироби можна покласти тонку тканину).
Конопляні і лляні ковдри не вимагають особливого догляду, вони дуже добре вбирають вологу, але також і швидко сохнуть, раз на місяць їх можна пилососити, при необхідності прати. Але пам'ятайте про те, що натуральні волокна краще не скручувати занадто сильно, щоб вони не втратили свою первісну форму.
Найбільш прості у догляді це синтетичні наповнювачі. Після закінчення зимового сезону ви можете просто пропилососити двоспальне або полуторна ковдру з синтетичним наповнювачем. Потім при необхідності його можна випрати в пральній машинці. Вибираючи особливості прання, встановіть:
- Температуру води не вище 30-40 градусів.
- Програму Синтетика або Об'ємні речі.
- Швидкість віджиму не вище 600об/хв
Для прання краще використовувати спеціальний гель. Від капсул «три в одному» рекомендуємо відмовитися, оскільки в них міститься кондиціонер, який може склеювати силіконові волокна.
Сушити виріб рекомендується в горизонтальному положенні. Якщо такої можливості немає, повісьте його на мотузку, але час від часу струшуйте, щоб наповнювач розподілявся рівномірно. Не сушіть синтетичні виріб в спеку. При високій температурі поліефірні волокна можуть руйнуватися. Краще вибрати для сушіння ранній ранок або день, коли сонце ховається за хмарами.
У літній час зберігайте силіконове виріб в кофрах, застебніть їх на блискавку. Також можна використовувати вакуумні пакети або сумку, в якій ви купили його. Такі вироби можна сміливо стискати. Після того, як ви расправите його, воно повернете собі свою форму.
Де зберігати двоспальне, євро або полуторна ковдру
Багато хто з нас живуть в не дуже великих квартирах, тому питання зберігання об'ємних речей дуже актуальне для господинь. Пропонуємо вам кілька ідей, де можна зберігати велику ковдру в той час, поки ви їм не користуєтесь:
- Шафа. Цей варіант, звичайно ж, самий очікуваний. Для зберігання можна виділити найдальшу велику полицю. Ви не будете діставати одягнуло до настання холодів, а значить, можна заховати його у шафі, як можна далі. Головне, щоб вона вам не заважала.
- Висувні ящики на дивані (якщо, звичайно, вони настільки місткі, що туди можна покласти велике виріб).
- У пластикових контейнерах під ліжком. Тут також все залежить від конкретних розмірів виробів.
Также отметим, что существуют места, где не стоит хранить одеяло, поскольку там нет подходящих условий – может быть слишком влажно или жарко. К примеру, не стоит складывать одеяла с любым наполнителем в кладовке. Это место не предназначено для хранения таких вещей.
Какой бы вариант для хранения вы не выбрали, помните, что не стоит сильно скручивать изделие, поскольку потом оно может и не вернуть свою первоначальную форму.
Если вы хотите купить шерстяное одеяло, с конопляным, силиконовым или другим наполнителем, тогда добро пожаловать в нашу текстильную компанию «Чарівна ніч». Здесь вы, наверняка, найдете нужные вам товары и в считанные минуты закажете их с доставкой по всей Украине.